Standardy pracy kierowniczej - warsztaty dla kadry kierującej i koordynującejMenedżerskie

Standardy pracy kierowniczej - warsztaty dla kadry kierującej i koordynującej

cze14
1 dzień
cze14
Warszawa
Zobacz inne dostępne terminy
Do 7 czerwca 2024
790zł+ 23% VAT
Po 7 czerwca 2024
890zł+ 23% VAT

Opis szkolenia

szkolenie standardy pracy kierowniczej

Kompleksowe i jednocześnie bardzo intensywne warsztaty dla kadry kierowniczej i koordynującej umożliwiające przyswojenie wiedzy, umiejętności i dobrych nawyków potrzebnych do skutecznego i uświadomionego prowadzenia zespołu.

Szkolenie standardy pracy kierowniczej w głównej mierze opierać się będzie na ćwiczeniach i testach, które stanowić będą podstawę do doskonalenia pracy własnej kierownika i w efekcie - pracy podwładnych.

W poszczególnych obszarach przedstawione zostaną rodzaje działań (przedsięwzięć) wraz z omówieniem czynników gwarantujących ich efektywność, a także czynników stanowiących zagrożenie - kwestia umiejętności identyfikacji oraz ograniczenia ryzyka.  Nasze szkolenie standardy pracy kierowniczej umożliwia zwiększenie efektywności kierowania, odnosi się do najlepszych praktyk w tej dziedzinie, zgodnych z dzisiejszymi standardami.

Program

Standardy pracy kierowniczej

  • Lider/ menedżer – podobieństwa i różnice
  • Zachowania przywódcze
  • Ćwiczenie – kwestionariusz - czy jesteś przywódcą, czy jesteś wykonawcą
  • 6 wytycznych dla prawdziwych liderów
  • Typy liderów pożądane w organizacji działającej w trudnym otoczeniu (rynek pracy)
  • Ćwiczenie – kwestionariusz podejście do kierowania (alternatywnie – kwestionariusz stylu kierowania)
  • Lider godny zaufania – co robi i w jaki sposób
  • 10 istotnych kompetencji menedżera – dzisiejszy standard

Wpływ na pracowników

  • Zadania kierownika dotyczące motywacji
  • Wskaźnik potencjału motywacyjnego w firmie – sposób jego określenia
  • 6 najważniejszych wytycznych dotyczących motywacyjnego wpływu na podwładnych
  • Ćwiczenie – kwestionariusz poziomu motywacji
  • Najważniejsze wytyczne dla zarządzania zmianą w firmie

Ryzyko kierownicze

  • Rodzaje ryzyka w pracy kierowniczej ryzyko profesjonalne (merytoryczne), kadrowe (osobowe), prawne
  • Typowe podejścia do poszczególnych rodzajów ryzyka, niebezpieczne schematy
  • Zagrożenia wynikające z realizowanych stylów kierowania
  • Zagrożenia wynikające z niewłaściwego komunikowania się
  • Ćwiczenie – jak się komunikuję z podwładnymi i co to oznacza

Doskonalenie ludzi i pracy zespołów

  • 8 typów pracowników – jak ich zidentyfikować
  • Ćwiczenie – kwestionariusz – czy bardziej interesuje mnie sukces indywidualny czy zespołowy
  • Zespoły nieskuteczne – jakie są, dlaczego i co można z nimi zrobić
  • Zespoły skuteczne - jakie są, dlaczego i jak ten stan utrwalić
  • Ćwiczenie – kwestionariusz – w jakim stopniu twój zespół jest efektywny
  • 5 zasad komponowania zespołu
  • Podsumowanie - ćwiczenie – ocena potencjału kierowniczego

Korzyści

Przyswojenie wiedzy, umiejętności i dobrych nawyków – w odniesieniu do typowych zagrożeń występujących w zarządzaniu

Zdobycie wiedzy na temat możliwości ograniczenia negatywnych skutków ryzyka osobowego w pracy każdego kierownika

Warsztaty oparte na najlepszych praktykach oraz ponad 25 letnim doświadczeniu eksperta prowadzącego

Kompleksowe szkolenie (w formule warsztatowej) dla kadry kierowniczej

Usprawnienie współpracy kierowników z klientami i pracownikami (innymi kierownikami)

Dostarczenie uczestnikom informacji zwrotnej (indywidualny raport po zajęciach) umożliwiającej sprawne, efektywne i łatwiejsze zarządzanie pracownikami

Ekspert

Jarosław Marciniak

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych w zakresie zarządzania pracą, ekspert w dziedzinie zarządzania pracą i prawa pracy. Od ponad 25 lat zajmuje się zarządzaniem pracownikami jako menedżer personalny, konsultant i trener. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na kompleksowej problematyce HR (audyty, analizy), regulacjach wewnętrznych (regulaminy, procedury) oraz systemach ocen i wynagradzania. Właściciel firmy HR Audytor. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie SWPS oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 18 lat realizuje specjalistyczne szkolenia w dziedzinie zarządzania i prawa pracy. Autor ponad 300 artykułów, komentarzy oraz opracowań dotyczących zarządzania ludźmi i prawa pracy, a także 15 książek związanych z tymi zagadnieniami (m.in. Optymalizacja zatrudnienia, Wolters Kluwer, Warszawa 2009, 2016, 2020; Regulaminy i procedury w firmie, Wydawnictwo LEX, Warszawa 2012 i 2014; Meritum HR, Wolters Kluwer, Warszawa 2011, 2013 i 2018, „Audyt i controlling funkcji personalnej w przedsiębiorstwie”, Wyd. Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2005 oraz 2010, III rozszerzone wydanie w 2015).

czytaj więcej

Informacje organizacyjne

cze14
1 dzień
cze14
Warszawa
DZIEŃ 1: 09:00 - 15:30
Sala Stacja Wiedzy, ul. Kolejowa 47 lok. U-23
Sprawdź lokalizację
Cena obejmuje:
Udział w szkoleniu oraz indwyidualne konsultacje z ekspertem
Lunch i nielimitowany serwis kawowy
Materiały szkoleniowe
Certyfikat potwierdzający udział
Możliwość zwolnienia z VAT
Nie czekaj, zgłoś się na szkolenie już dziś!

Dostępne terminy