KPA – wszczęcie postępowania, wydawanie decyzji, terminy, postępowanie odwoławcze i wyjaśniająceAdministracja publiczna

KPA – wszczęcie postępowania, wydawanie decyzji, terminy, postępowanie odwoławcze i wyjaśniające

Opis szkolenia

Szkolenie Kodeks postępowania administracyjnego

Postępowanie uregulowane w KPA jest tzw. ogólnym postępowaniem administracyjnym. Celem bezpośrednim tego postępowania jest wiążące ustalenie konsekwencji norm prawa materialnego, w odniesieniu do konkretnie oznaczonego adresata w sprawie indywidualnej, przez organ administracji publicznej w formie decyzji.

Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu Kodeks postępowania administracyjnego, w trakcie którego w praktyczny sposób przedstawiona zostanie wiedza umożliwiająca prawidłowe i bezpieczne stosowanie przepisów KPA w bieżącej pracy. Uczestnicy szkolenia będą mogli odnieść się do doświadczeń w stosowaniu przepisów oraz skonfrontować swoją wiedzę z uczestnikami szkolenia i ekspertem.

Nasze szkolenie KPA adresujemy do praktyków – pracowników organów administracji publicznej (administracji centralnej i samorządowej), którzy stosują przepisy KPA i rozpatrują sprawy administracyjne oraz do adwokatów i radców prawnych zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych.

Program

Zasady postępowania administracyjnego ze szczególnym uwzględnieniem przeprowadzania postępowania wyjaśniającego, dokumentowania w procesie wydawania decyzji, w tym, w postępowaniu odwoławczym

Terminy ustawowe załatwiania spraw przez organ I i II instancji

Odpowiedzialność pracownika w procesie wydawania decyzji

Właściwość organu w procesie wydawania decyzji, dopuszczalność mediacji, ponaglenia

Postępowanie administracyjne w przypadku braków formalnych w procesie wydawania decyzji

Tryby nadzwyczajne w kpa (w tym wszczęcie postępowania): wznowienie postępowania, stwierdzenie nieważności decyzji, postępowanie w sprawie zmiany decyzji

Przewlekłość i bezczynność organu w sprawach dotyczących wydawania decyzji

Korzyści

poznają Państwo prawidłowy sposób postępowania w procedurze administracyjnej

wyjaśnione zostaną wątpliwości natury prawnej związane z brzmieniem przepisów KPA

przedstawione zostanie orzecznictwo oraz przykłady najczęściej popełnianych błędów

w trakcie szkolenia KPA skonfrontowana zostanie „codzienna praktyka urzędu” z orzecznictwem sądów administracyjnych

Ekspert

Tomasz Lewandowski
Prof. WSUS Tomasz Lewandowski

Profesor WSUS, Doktor nauk prawnych, radca prawny. Czynny szkoleniowiec wysoko oceniany przez uczestników szkoleń, od ponad 12 lat prowadzi szkolenia dla pracowników administracji publicznej w zakresie procedury administracyjnej i sądowoadministracyjnej. Praktyk, radca prawny doradzający Klientom w ramach Kancelarii Radców Prawnych Dr Lewandowski, Majcherek i Wspólnicy oraz Koordynator Biura Prawnego w MPGM S.A. w Poznaniu. Naukowiec - adiunkt w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu, habilitant w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada również doświadczenie w sądownictwie - były starszy asystent sędziego w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu. Autor książek, publikacji, komentarzy oraz glos z zakresu postępowania administracyjnego, egzekucyjnego, sądowoadministracyjnego oraz samorządu terytorialnego. Współautor procedur administracyjnych do programu Lex Navigator Postępowanie administracyjne.

czytaj więcej

Informacje organizacyjne

Cena obejmuje:
Udział w szkoleniu oraz indwyidualne konsultacje z ekspertem
Lunch i nielimitowany serwis kawowy
Materiały szkoleniowe
Certyfikat potwierdzający udział
Możliwość zwolnienia z VAT
Nie czekaj, zgłoś się na szkolenie już dziś!
zapisz się

Dostępne terminy

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zamknij