PPS
+48 22 100 44 61
eksperci szkolenia warszawa
 Jacek Świderski

Jacek Świderski

Magister sztuki specjalność fotografia. Absolwent Academy of Performing Arts FAMU w Pradze na wydziale Fotografii, Lídová Konservatoř w Ostravie na wydziale Fotografii artystycznej, stypendysta Middlesex University w Londynie (Department of photography).
Autor, uczestnik, kurator i producent kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. dla The Month of Photography in Bratislava, Miesiąca Fotografii w Krakowie, Związku Polskich Artystów Fotografików w Krakowie, Muzeum Manggha w Krakowie i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
Od 2006 r. kierownik Pracowni Fotograficznej i digitalizacyjnej w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Posiada doświadczenie pedagogiczne i szkoleniowe uzyskane w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych w latach 1999-2001; w Wyższej Szkole Biznesu-National Louis University w Nowym Sączu w latach 2001-2004 (przygotowanie autorskiego programu nauczania fotografii); Niepublicznej Szkole Policealnej Nr 2 TWP Fototechnik w  Krakowie w latach 2004-2007.
Uczestnik i wykonawca prac digitalizacyjnych w projektach Muzeum m.in. „Digitalizacja zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”, „Cyfrowe Dziedzictwo Kulturowe - stworzenie platformy digitalizacji zbiorów muzealnych w regionie Małopolski”, „HEAD”, „iMNK”, „Europejskie Centrum Numizmatyki Polskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie”, „Kraków na wyciągnięcie ręki. Rzeźba architektoniczna ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie", „Nowe Sukiennice”, "Virtual Collection of Masterpieces", „SMART. Alternatywne Formy Turystyki. System promocji i marketingu”, „Budowa infrastruktury digitalizacyjnej dla kultury w sieci”, „Centrum digitalizacji zbiorów bibliotecznych MNK”, „Krajobraz Małopolski na szklanych negatywach”.
Zrealizowane projekty

Zapoznaj się z regulaminem Polskiej Platformy Szkoleniowej Pobierz regulamin

Pouczenie od odstąpienia od umowy Pobierz dokument

Zapoznaj się z obowiązkiem informacyjnym Pobierz dokument