PPS
+48 22 100 44 61
eksperci szkolenia warszawa
 Dariusz  Okolski

Dariusz Okolski

Adwokat i radca prawny, wieloletni współpracownik międzynarodowych kancelarii prawniczych w Polsce oraz za granicą - Altheimer&Gray, Clifford Chance, Haarmann Hemmelrath, dyrektor departamentu prawnego w Skanska Polska Sp. z o.o. oraz w firmie deweloperskiej Blue City Sp. z o.o. Arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Prezes Sądu Arbitrażowego ds. Energetyki przy Izbie Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii w Warszawie. Specjalista w zakresie prawa zobowiązań, prawa obrotu nieruchomościami, umów o roboty budowlane i umów o wspólnym przedsięwzięciu typu joint venture pomiędzy przedsiębiorstwami polskimi i zagranicznymi. Wykładowca na Politechnice Warszawskiej, Wydział Inżynierii Lądowej, Studia Podyplomowe – Zarządzanie w budownictwie.
W ramach swojej praktyki zawodowej, Dariusz Okolski negocjował w imieniu Blue City szereg umów najmu z najemcami centrum handlowego Blue City w Warszawie oraz w imieniu Skanska umowę na wybudowanie największego obiektu budowlanego w Polsce – Złote Tarasy w Warszawie, szereg umów typu joint venture pomiędzy Skanska a Gminą Warszawa Centrum w celu budowy kompleksu budynków biurowych Atrium i hotelu Westin w Warszawie. W 2001 r. brał udział w przejęciu przez Skanska kontroli nad giełdową spółką Exbud S.A i jej spółkami zależnymi oraz ich restrukturyzacji. Ponadto, reprezentował Skanska w przetargu na budowę nowego lotniska w Warszawie oraz w pracach konsorcjum powołanego razem z Bartimpex i izraelską firmą Bafri w celu uczestniczenia w przetargu na budowę autostrady A4. W latach 90-tych na zlecenie inwestorów zagranicznych uczestniczył w dużych projektach prywatyzacyjnych takich jak – Daewoo/FSO, Polskie Zakłady Tytoniowe, Alima Gerber oraz Stomil.
Autor książki o umowie o roboty budowlane wydanej przez C.H. Beck w Polsce (osiem wydań) oraz artykułów dotyczących bieżących kwestii prawnych.
Zrealizowane projekty

Zapoznaj się z regulaminem Polskiej Platformy Szkoleniowej Pobierz regulamin

Pouczenie od odstąpienia od umowy Pobierz dokument

Zapoznaj się z obowiązkiem informacyjnym Pobierz dokument