PPS
+48 22 100 44 61
eksperci szkolenia warszawa
dr Henryk Niestrój

dr Henryk Niestrój

Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, historyk, archiwista i administratywista, absolwent Uniwersytetu Opolskiego (kierunki: historia, administracja) oraz Archivschule Marburg - Institut für Archivwissenschaft (Niemcy).
 
W latach 2000-2012 r. pracował w Archiwum Państwowym w Opolu na stanowiskach: archiwisty i p.o. kierownika w oddziale opracowania materiałów archiwalnych wytworzonych do 1945 r. oraz kierownika oddziału do spraw naukowych, popularyzacji i działań edukacyjnych. Następnie w latach 2012-2016 był zastępcą dyrektora Narodowego Archiwum Cyfrowego, gdzie odpowiadał za tradycyjną część działalności archiwum (archiwum audiowizualne), nadzorował prace dotyczące przedpola archiwalnego i przejmowania materiałów do zasobu archiwum, następnie ich opracowania oraz udostępniania.
Z dniem 1 grudnia 2016 r. został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stanowisko zastępcy Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.
 
W latach 2010-2012 był w składzie Komisji Metodycznej AP w Opolu, w latach 2012-2016 r. – przewodniczącym Komisji Metodycznej NAC oraz od 2013 do 2016 r. – członkiem Centralnej Komisji Metodycznej.
Uczestnik prac nad Zintegrowanym Systemem Informacji Archiwalnej oraz serwisem szukajwarchiwach.pl. Współautor podręcznika Ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego, Warszawa 2016.
Zrealizowane projekty

Zapoznaj się z regulaminem Polskiej Platformy Szkoleniowej Pobierz regulamin

Pouczenie od odstąpienia od umowy Pobierz dokument

Zapoznaj się z obowiązkiem informacyjnym Pobierz dokument