PPS
+48 22 100 44 61
eksperci szkolenia warszawa
 Sławomir Matczak

Sławomir Matczak

Dziennikarz- według klasyfikacji telewizyjnej - starszy redaktor.  Zrealizował ponad 10 tys. relacji do serwisów informacyjnych oraz kilkadziesiąt  reportaży. Wydawca ponad 2500 programów studyjnych w Panoramie TVP2 i TVP Info.  W tym wielokrotnie wydawał serwisy TVP Info w sytuacjach kryzysowych. Wie jak pisać komunikaty i jak rozmawiać w mediach i z mediami.
Aktor- realizuje szkolenia z dykcji i występów publicznych.  Absolwent warszawskiej PWST, aktor Teatru Polskiego w Warszawie. Wie jak wykonać gest, który ma znaczyć to co chcemy. Wie jak   mówić wyraźnie i  co zrobić by nie stracić głosu.                 
Prezenter -  poprowadził   kilkadziesiąt dyskusji panelowych i konferencji organizowanych przez  stowarzyszenia przedsiębiorców , oraz  około 100 prezentacji multimedialnych na inne tematy niż prowadzone szkolenia medialne - i wie jak  zachować się podczas występu publicznego.   
Szkoleniowiec- od 1998 roku realizuje konsultacje z zakresu skutecznej informacji, głównie: umiejętności występowania przed kamerą , budowania przekazów dla  mediów,  techniki mowy,  prezentacji oraz  współpracy z dziennikarzami. Pokazuje jak walczyć z tzw. czarnym PR-em i manipulacją  oraz przedstawia specyfikę współczesnych mediów, które coraz częściej kreują rzeczywistość. Pokazuje jak przygotować dla mediów atrakcyjny komunikat czy wypowiedź.  Uczy jak nie dać się  zmanipulować pracownikowi mediów, który przyjechał  z tezą i jak współpracować  z "media guardem" czyli ochroniarzem medialnym. Doradza jak działać w sytuacjach kryzysowych, konsultuje  Q&A czyli odpowiedzi na trudne pytania zadawane w takich sytuacjach. Przygotowuje  rzeczników prasowych i zarządy firm do działania w sytuacjach kryzysu. 
Dotychczas przeprowadził na rynku ponad  600 szkoleń zamkniętych  i  kilkadziesiąt otwartych. Stały współpracownik Centrum Edukacji Polskiego Radia.
Wykładowca-   od 2009 roku prowadzi zajęcia  na podyplomowych wydziałach  dziennikarstwa i PR  uczelniach w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie, a także wykłady w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury  oraz Polskim Instytucie Dyplomacji.  
Wolontariusz- W 2015 roku  utworzył wraz z przyjaciółmi Fundację „ Mała Polska w Nepalu” i odbudowuje  zniszczone podczas trzęsienia ziemi w kwietniu 2015 roku drogi, ujęcia wody ,  szkoły i domy Nepalczyków oraz  buduje we wsi Dumre niedaleko Kathmandu Dom Polski - miejsce  przeznaczone dla wolontariuszy,   głównie lekarzy i nauczycieli  z Polski oraz  ośrodek promocji kultury polskiej .
Zrealizowane projekty

Zapoznaj się z regulaminem Polskiej Platformy Szkoleniowej Pobierz regulamin

Pouczenie od odstąpienia od umowy Pobierz dokument

Zapoznaj się z obowiązkiem informacyjnym Pobierz dokument