PPS
+48 22 100 44 61
eksperci szkolenia warszawa
 Maria Cibicka

Maria Cibicka

Romanistka z wykształcenia (Uniwersytet Jagielloński), bibliotekarka.  Kierownik Działu Społeczeństwa Informacyjnego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. W bibliotece od 1983 r. Przez lata związana z usługami udostępniania, od bezpośredniej pracy z czytelnikiem przez projektowanie i organizację filii i agend bibliotecznych, po zarządzanie usługami udostępniania. Obecnie odpowiedzialna za zasoby i usługi cyfrowe Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, także te specjalistyczne, związane ze sztuką (Małopolska Biblioteka Cyfrowa, Arteteka, Biblioteka Sztuki) Zainteresowana edukacją medialną i informacyjną, przywiązana do idei otwartych zasobów.
Uczestniczyła w realizacji licznych projektów krakowskiej biblioteki, związanych z promocją czytelnictwa, edukacją kulturalną, Lifelong Learning, projektów inwestycyjnych i digitalizacyjnych.
W Centrum Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej, Oddział w Krakowie prowadziła zajęcia dotyczące gromadzenia i udostępniania zbiorów, a w późniejszych latach do dziś - wykłady i szkolenia z nowych technologii w bibliotekach.
Od 2012 roku należy do sieci LABIB, liderskiego programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, sieci stanowiącej miejsce wymiany doświadczeń bibliotekarzy i osób, “dla których biblioteka jest miejscem szczególnym” oraz przestrzeń dla innowacji.
Współredaktorka broszur poradnikowych wydawanych przez członków grupy LABiB - Biblioteka Cyfrowy Świat - Varia. Dotychczas opublikowano "Varia o bibliomiejscach w sieci", “Varia o webinariach”, “Varia o inspiracjach”.
Zrealizowane projekty

Zapoznaj się z regulaminem Polskiej Platformy Szkoleniowej Pobierz regulamin

Pouczenie od odstąpienia od umowy Pobierz dokument

Zapoznaj się z obowiązkiem informacyjnym Pobierz dokument