PPS
+48 22 100 44 61
eksperci szkolenia warszawa
dr Marek Bukowski

dr Marek Bukowski

Doktor nauk prawnych. Wspólnik w Kancelarii Prawnej Bukowski i Wspólnicy
Kraków – Katowice. Wieloletni wykładowca UJ oraz innych krakowskich uczelni.
Arbiter Komisji Prawa Autorskiego trzech ostatnich kadencji.
Pełnił funkcję eksperta Ministerstwa Kultury na posiedzeniach Rady ds. TRIPS w Genewie.
Jest współautorem wydanego w 2015 r. komentarza „Prawo autorskie i prawa pokrewne. Komentarz” wyd. Wolters Kluwer, stanowiącego kompleksowe opracowanie zagadnień i przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Współtwórca założeń oraz projektów nowelizacji prawa autorskiego opracowywanych przez Instytut Prawa Własności Intelektualnej UJ.
Od wielu lat stale współpracuje z Urzędem Patentowym RP w zakresie szkoleń i konferencji dla przedsiębiorców i rzeczników patentowych.
Specjalizuje się w prawnych i ekonomicznych aspektach zarządzania prawami własności intelektualnej, nowych technologii, oraz prawa umów. Jest uznanym specjalistą w zakresie problematyki zbiorowego zarządu prawami autorskimi i pokrewnymi oraz prawnymi aspektami konwergencji mediów, w szczególności w zakresie nabywania i korzystania z praw oraz ochrony praw własności intelektualnej.
W ramach praktyki prawniczej reprezentował oraz prowadził sprawy wydawnicze noblistki Pani Wisławy Szymborskiej, a także szeregu innych znamienitych autorów i artystów.
Obecnie pełni funkcję członka zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej.
Sprawuje zarząd prawami do postaci z kultowych kreskówek Bolek i Lolek.
Jest cenionym wykładowcą. Bierze udział jako prelegent w wielu ogólnopolskich konferencjach, prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu prawa autorskiego i własności przemysłowej, nieuczciwej konkurencji oraz prawa umów.
Zrealizowane projekty

Zapoznaj się z regulaminem Polskiej Platformy Szkoleniowej Pobierz regulamin

Pouczenie od odstąpienia od umowy Pobierz dokument

Zapoznaj się z obowiązkiem informacyjnym Pobierz dokument